Żyrandole duże i małe.

Cenne żyrandole, wykonane są ze stali w formie kutych świeczników. Tego typu lampy nawet po wyłączeniu światła nadal zachwycają i urzekają gdyż same w sobie są dziełem sztuki a światło jedynie to uwydatnia.

Wybierając miejsce na żyrandol zwracajmy uwagę na to czy jest dość przestrzeni aby się dobrze prezentował. W małych pomieszczeniach znacznie lepszy efekt da mniejszy a za to lepiej wykonany i ładniej zdobiony mini żyrandol. Tam gdzie jest więcej miejsca możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i o ile strop na to pozwala, montować żyrandole jak z zamku.

Urzekają wyglądem, grą światła, które odbija się od poszczególnych elementów. Żyrandole uznane za prawdziwe dzieła sztuki, rzeźbione, czy też wykonane w formie witraża zyskują miano arcydzieła, rzeźby czy też porównywane są do biżuterii. Równie piękne i urozmaicone są lampy stojące, które podobnie mogą być oddaniem prawdziwego oświetlonego dzieła. Do najdroższych żyrandoli, lamp i kinkietów należą te zabytkowe lub wykonem na wzór zabytkowych oraz lampy, wykonane z materiałów, które same w sobie warte są fortunę.

Obecnie najdroższe są żyrandole wykonane ze szkła cristallo, charakteryzujące się delikatnością, wysoką jakością oraz tym, że na całym świecie nie ma droższych. Topione szkło, odpowiednio szlifowane, opatrzone różnego rodzaju cięciami i szlifami pozwala na uzyskanie przepięknego efektu rozproszenia światła.

Klasyczne, nowoczesne, energooszczędne